Oto Kaporta Boya
Oto Kaporta Boya

Oto Kaporta Boya

Kaporta, en genel tanımı ile aracınızın bütün aksamlarını saran metal çerçeveye verilen isimdir. Bu bölümün temel amacı ise sanıldığı gibi estetik kaygı değildir.

Bunun aksine, oto kaportanın, aracın dış etkenlerden korunması üzerindeki etkileri oldukça büyüktür. Peki güvenlik açısından da son derece önemli olan oto kaportanın boyanması neden önemlidir? Oto kaporta boya nedir?

Oto Kaporta Boya Neden Önemlidir?

Kaporta, aracın dış yüzeyine verilen isimdir. Bu metal yüzeyin, aracın korunması üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Bu etkinin yalnızca kaza anı ile sınırlandırılması ise oldukça yanlıştır. Bunun temel nedeni, herhangi bir şekilde hasar alan ve onarılmayan kaportada çizik, çürüme ve paslanma gibi durumların ortaya çıkabilecek olması ihtimalidir. Bu risklerden kurtulmanın, aracınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlığı ile korumanın yolu ise profesyonel bir firmadan oto kaporta boya hizmeti almaktır.

Kaporta boya işlemi, esasında kolay sanılan ancak pek de sanıldığı gibi olmayan bir işlemdir. Uzman ellerde uygulanmayan bu işlem sebebi ile aracınızın ciddi hasarlar ile karşı karşıya kalmaması söz konusu dahi değildir. Bu çerçevede profesyonel bir firmanın dikkat ettiği unsurların yalnızca birkaçını şu şekilde örneklendirmek mümkündür;

  • Boya rengi ile kaportanın mevcut rengi arasında en ufak bir ton farkı bulunmamalıdır.
  • Boyanın kalitesi oldukça önemlidir.
  • Araçtaki boya ile uygulanacak olan boyanın parlaklık seviyesi aynı olmalıdır. Kimi araçlarda mat bir uygulamanın varlığından söz etmek mümkündür.
  • Uygulayacak kişi, uygulama esnasında da oldukça dikkatli davranmalıdır.
Yukarıda verilen unsurların tamamına dikkat edilmemesi sonucunda meydana gelecek en ufak bir hata, aracınızın ciddi değer kayıpları yaşamasına sebep olabilecektir. Bu durum ile karşı karşıya kalmamanın yolu ise profesyonel bir firma ile çalışmaktır.

Neden Biz?

Oto kaporta boya faaliyeti başta olmak üzere, sunduğumuz bütün hizmetlerin alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından sunulduğunu söylememiz mümkündür. Bu, aracınızın değerini artıracak adımların farkında olduğumuzu ve bu adımları uygulamaktan çekinmediğimizi gösteren bir durumdur.

Teknisyenlerimizin kullandıkları malzemeler ve yedek parçalar da orijinal ve son kalitedir. Aracınızın performansının ve sunduğumuz hizmetin kalitesinin korunmasının temel sağlayıcısı budur. 

İlgili Konular

Ümraniye Oto Sanayi

Ümraniye Oto Sanayi

Ümraniye oto sanayi İstanbul’un Ümraniye ilçesinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktadadır.

Rehbere git

Kış Lastiği Sürekli Kullanılmamalı

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; • Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar • Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler • Gerekli...

Rehbere git
Kış Lastiği Sürekli Kullanılmamalı
Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır

Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır

Araç muayenesi her yıl araç sahiplerinin yaptırmakla zorunlu olduğu teknik kontrollerdir. Bu kontrollerde amaç trafik güvenliğinin sağlanması adına araçların kontrol edilmesidir. Bu uygulamalarla; trafikte güvenlik ihlali oluşturabilecek, yolcu ve yayaların/ diğer araç kullanıcılarının yaşamını riske atabilecek potansiyeldeki araçların tespiti amaçlanır. Araç muayeneleriyle rutin kontrolün zorunlu olması aracılığıyla; araç sahiplerinin düzenli bakım uygulamalarını yaptırması hedeflenir. Araç muayenelerinde motor ve yan aksam unsurları dahil olmak üzere pek çok bölüm için ...

Rehbere git

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir

Trafik içerisinde ve dışarısında dikkat edebileceğimiz ve alacağımız önemler ile güvenli sürüş tekniklerini kullanabiliriz. Trafik içerisinde başımıza gelebilecek birçok kazayı ortadan kaldıran güvenli sürüş tekniklerine şu şekilde örnekler verilebilir; • Araç bakımı ve emniyet kemeri kullanımı • Takip mesafesi kontrolü • Trafik sigortası • Kasko • Trafik içerisinde herhangi bir dikkat dağıtıcı unsurdan kaçınma • Yorgun ve uykulu zamanlarda sürüşe ara verme Yukarıda verdiğimiz güvenli sürüş tekniklerine saygı göstererek trafik içerisindeki güvenliğinizi arttırabilir ...

Rehbere git
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir