Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Kışlık bakımda aracınız için yapılması gereken birçok bakım bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kışa uygun motor yağının eklenmesi
  • Filtrelerin değişimi
  • Kar lastiklerinin takılması
  • Sileceklerin kontrol edilmesi ve deforme olan parçaların değiştirilmesi
  • Radyatör sisteminin kontrolüve sıcaklık değerlerinin ölçülmesi
Yukarıdaki durumlara dikkat ederek aracınızı kışa hazırlayabilir ve kış dönemi boyunca konfolu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Özellikle araçiçerisindeki yolcuların konforu için ısıtma sistemini gözden geçirmeyi unutmayınız. Bu sistemi test ederken sıcaklık değerlerine son derece özen göstermeyi unutmayın. Aynı zamanda trafik içerisinde kendiniz ve diğer bireylerin güvenliğini sağlamak için kış lastiklerinizi taktığınızdan emin olunuz.

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Yağ değişimi özellikle kış dönemine girdiğimizde son derece dikkat etmemiz gereken konulardan biridir. Kış mevsimine uygun olan bir motor yağı tercih etmeli ve aracınız içerisinde bulunan yağı kontrol etmelisiniz. Araç içerisinde kullandığınız yağ işlevini kaybetmişse eğer hareketli aksanların zarar görmesine ve sürtünmeden kaynaklı hasarların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu neden araçiçerisindeki yağın durumu düzenli olarak kontrol edilmeli ve kış dönemine hazırlık yapılırken düşük sıcaklık değerlerinde formunu kaybetmeden işlevini yerine getirebilecek motor yağları tercih edilmelidir. Bu sayede motor içerisinde çalışan aksanlar korunur ve kış mevsimi içerisinde aracınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Aracınızı Kış Dönemine Hazırlayın

Aracınızı Kış Dönemine Hazırlayın

Mevsim geçişlerinde aracınızın durumunu kontrol ettirmeniz ve eksikliklerini tamamlamanız son derece büyük önem taşımaktadır. Bu sayede aracınızı dönem içerisinde rahatlıkla kullanabilir ve başınıza gelebilecek arızalardan korunabilirsiniz. Her mevsim değişiminde dikkat etmeniz gereken bu rutin bakımlar kaliteli servislerde özenle yapılması gereken işlemlerdir. Bu sebeple servis tercih ederken son derece dikkatli davranmalı ve kaliteli hizmet sunan bir servis tercih etmelisiniz. Siz de işinde tecrübeli olan ve uzun süredir sektör içerisinde yer edinmiş bir teknik servis ile çalışmak isterseniz servisimizi ziyaret edebilir ve aracınızı kışa tamamen hazırlayabilirsiniz. Servisimiz içerisinde tüm sistemler kontrol edilirken araçiçi sıvı değişkenleri de kontrol edilerek eksilen kısımlara ekleme yapılmaktadır.

Aracınızı Kış Dönemine Hazırlayın