Elektronik Arıza Tespiti

Elektronik Arıza Tespiti

Gelişen otomotiv sektörü araçların içyapısında ve bağlantılarında kendini göstermektir. Karışık bağlantıların ve sürekli açılamayan sistemlerin bu anlamda arıza ve hasar tespitini yapmak için bir takım cihazlar kullanılmaktadır.

Ümraniye oto elektronik servisi Autorex olarak en son teknoloji cihazlar sayesinde arızayı bulma veya bozuk bir sistemin gösterdiği belirtileri takip etme kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Hasarın ve arızanın analiz edilmesine yarayan bu sistem bilgisayar bağlantıları ve kod sistemi ile çalışmaktadır. Arıza normal olmayan durumları kapsayan bir konudur. Bu anlamda normal çalışma şartlarını bilmek arızayı bulma açısından gereklidir. Arızanın hızlı bir şekilde giderilmesinin yolu arızanın doğru bir şekilde tespit edilmesidir. Arızayı doğru ve hızlı bir şekilde bulmak adına araç servisleri teknolojinin tüm olanaklarını bu anlamda kullanmaktadır. Bunlardan biri de elektronik arıza tespit cihazlarıdır.

Elektronik Arıza Tespit Cihazları

Araç servisleri içerisinde kullanılan ve elektronik sistemler de ki arızayı hızlı bir şekilde gidermek için arıza tespit cihazları kullanılmaktadır. Sistem mi cihaz hakkında bilgi varsa arıza zorlanmadan çözülebilmektedir. Araç içerisinde farklı hasarlar vardır. Bu hasarların tespiti için deneyim şarttır. Sistemdeki kodların okunması için teknik el kitapçığı verimli bir şekilde kullanılmalıdır.

  • Maliyet ve zaman kaybı açısından hız kazandıran elektronik arıza tespit cihazları günümüzde pek çok araç servisinde kullanılmaktadır. Cihazlar birbirinden yazılım hızı ve kalite bakımdan ayrılmaktadır. Burada önemli olan cihazların Belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve güncellenmesidir. Bilgisayar sistemi üzerinde çalışan her elektronik üründe olduğu gibi bu cihazlarda da yazılım sürümü oldukça önemlidir. Eski bir yazılımın veya güncel olmayan bir sistemin kullanılması hasarın düzgün bir şekilde tespit edilmesinin önüne geçmektedir.
Bu durumların yaşanmaması için firmalar servis yetkililerine, bu arızaların tanımı için eğitim vermektedir. Bu sayede araçta oluşan arızanın niteliği hakkında istenilen somut bilgilere hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. 

Belirtileri tespit etmek bu işlem için ilk adım olmaktadır. Arızanın hangi devreden veya sistemden kaynaklı olduğu bilindiğinde araç için onarım işlemleri başlatılmaktadır. Bu sayede yanlış veya gereksiz bir bölümün açılması önlenerek aracın diğer parçaları koruma altına alınmaktadır. 

Oto Elektronik Sistemleri

Ümraniye oto elektronik çözümleri servisimiz tarafından en iyi koşullarda müşterilerimize sunulur. Modern, donanımlı ve gelişmiş araçlar, elektronik devrelerle desteklenmiştir. Son derece gelişmiş teknoloji ürünü olan her bir aracın, bakımı ve ihtiyaçları servisimizin düzenli çalışmaları ile karşılanmaktadır. Elektronik dediğimiz zaman otomotiv sektöründe iki farklı seçenek karşınıza gelir. Öncelikli olarak araçta bulunan sensör ve yonga gibi elektronik altyapılı devre ve sistemleri gözden geçirmek gerekir. Aracınızın bakım ve onarım ihtiyacını karşılarken, servis olarak bu konuda ihtiyaçlarınızı yerine getirip eksiklerinizi karşılarız. 
 
Ümraniye oto elektronik hizmetleri servisimiz tarafından uygun olarak sunulmaktadır. Teçhizat ve teknolojiye sahip olduğumuz gibi, bunları kullanacak uzman ekiplerimiz her zaman hizmetinizdedir. Araç kalitenizi en iyi seviyeye çıkarmak bizim için her zaman en önemli görevler içerisinde yer almıştır. Özellikle de elektronik sistemleri ve devreleri düşünecek olursak, burada yaptığımız bilinçli çalışmalar aracınızın değerine değer katmaktadır. 
Diğer bir açıdan performansınızı yüksek tutabilmek açısından, her zaman ürettiğimiz çözüm ve avantajları gözden geçirmeniz gerekir. Yıllarını sektördeki yoğun çalışmalarla harcamış olan servisimiz, müşteri memnuniyetine her zaman çok büyük katkı yapmıştır. Modern teknolojinin gelişimi olan bu nitelikli ve yeni araçlar, elektronik devre ve sistemlerle daha donanımlı hale gelmiştir. Böylesine önemli ve teknik konularda yardım alabilmek için servisimize müracaat edebilirsiniz. 
 

Oto Elektronik Arıza Tespit Sistemi

Ümraniye oto elektronik arıza tespit sistemi aracınız için pratik çözümler oluşturur. Elektronik arıza tespit sistemi teknoloji ürünü olarak karşınıza gelmektedir. Bilgisayarlı ve elektronik mevcut sistemler, bu konuda pratik çözümler oluşturmaya devam etmektedir. Her araçta çok sayıda parça bulunur. Her bir parçanın farklı görevleri vardır. Zaman içerisinde yozlaşmış olmuş ve yıpranmış parçalar için, özellikle zamanında alınan tedbirleri ve çözümleri en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. 
 
Müşteri memnuniyetini ilkesi olarak kabul etmiş olan servisimiz, her zaman daha makul ve faydalı çözümlerle karşınıza gelmiştir. Büyük bir hassasiyetle üretip çözüm olarak ortaya çıkardığımız fırsatlar, müşteri memnuniyetine her zaman büyük destek sağlamıştır. Geniş ve avantajlı servis bütünlüğümüz sayesinde, sizin için en donanımlı hizmetleri büyük bir dikkatle hazırlayıp sunmaya gayret gösteriyoruz. 
 

Oto Beyinci Hizmetimiz

Ümraniye oto beyinci aracınızın beyin sorunlarını uygun şekilde giderir. Modern ve kaliteli yapıya sahip olan servisimiz, sahip olduğu teknik imkânları müşteri memnuniyeti için oldukça verimli şekilde kullanmaya devam etmektedir. Aracınızın beklenen değeri ve performansı için, servisimizin dikkatle hazırladığı çözümler size büyük yardım sağlayacaktır. Donanımı çok geniş olan büyük bir servis, kendi iç istasyonlarında her türlü hizmeti dikkatlice hazırlayıp sunmaktadır. 
 
Elektronik tabanlı ve gelişmiş sistemler tarafımızdan dikkatlice incelenmektedir. Arıza tanımlama tespit ve giderme konusunda, kullandığımız elektronik sistemler yine aracınıza büyük destek ve avantaj sağlayacaktır. Servisimize ulaşıp bu konuda doğru hizmet için gerekli adımı atabilirsiniz.
 

İlgili Konular

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir

Trafik içerisinde ve dışarısında dikkat edebileceğimiz ve alacağımız önemler ile güvenli sürüş tekniklerini kullanabiliriz. Trafik içerisinde başımıza gelebilecek birçok kazayı ortadan kaldıran güvenli sürüş tekniklerine şu şekilde örnekler verilebilir; • Araç bakımı ve emniyet kemeri kullanımı • Takip mesafesi kontrolü • Trafik sigortası • Kasko • Trafik içerisinde herhangi bir dikkat dağıtıcı unsurdan kaçınma • Yorgun ve uykulu zamanlarda sürüşe ara verme Yukarıda verdiğimiz güvenli sürüş tekniklerine saygı göstererek trafik içerisindeki güvenliğinizi arttırabilir ...

Rehbere git

Kış Lastiği Sürekli Kullanılmamalı

Kış dönemi boyunca kış lastiği sürekli kullanılır mı? Cevabı kesinlikle hayır olan bu soru büyük problemler meydana gelmesine yol açabilmektedir. Her lastiğin üzerinde üretim tarihi bulunmaktadır. Genel olarak farklı kullanım ömürlerine sahip olan lastikler kullanım sürecine de bağlu olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple lastikleri kontrol etmeli ve durumunu gözden geçirdikten sonra aracınızı monte etmelisiniz. Kullanılamayacak olan kış lastikleri şu şekilde öne çıkmaktadır; • Lastik üzerinde meydana gelen çatlamalar • Kullanım ömrü dolmuş olan lastikler • Gerekli...

Rehbere git
Kış Lastiği Sürekli Kullanılmamalı
Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır

Kusurlu Amortisör Nasıl Anlaşılır

Araç muayenesi her yıl araç sahiplerinin yaptırmakla zorunlu olduğu teknik kontrollerdir. Bu kontrollerde amaç trafik güvenliğinin sağlanması adına araçların kontrol edilmesidir. Bu uygulamalarla; trafikte güvenlik ihlali oluşturabilecek, yolcu ve yayaların/ diğer araç kullanıcılarının yaşamını riske atabilecek potansiyeldeki araçların tespiti amaçlanır. Araç muayeneleriyle rutin kontrolün zorunlu olması aracılığıyla; araç sahiplerinin düzenli bakım uygulamalarını yaptırması hedeflenir. Araç muayenelerinde motor ve yan aksam unsurları dahil olmak üzere pek çok bölüm için ...

Rehbere git

Araç Kışlık Bakımında Taktikleri

Kışlık bakımda aracınız için yapılması gereken birçok bakım bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir; • Kışa uygun motor yağının eklenmesi • Filtrelerin değişimi • Kar lastiklerinin takılması • Sileceklerin kontrol edilmesi ve deforme olan parçaların değiştirilmesi • Radyatör sisteminin kontrolü ve sıcaklık değerlerinin ölçülmesi Yukarıdaki durumlara dikkat ederek aracınızı kışa hazırlayabilir ve kış dönemi boyunca konfolu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Özellikle araç içerisindeki yolcuların konforu için ısıtma sistemini gözden geçirmeyi unutmayınız...

Rehbere git
Araç Kışlık Bakımında Taktikleri